Wiedza Wiadomości Modlitwa

Tradycja i Wiara - ofertą dla współczesnych katolików

Katolik pontyfikatu Franciszka jest:

  • nieobeznany z teologią tradycyjną i nierozumiejący przyczyn obecnego kryzysu; 
  • niedoinformowany na skutek samocenzury mediów katolickich;
  • samotny i pozbawiony wymiany myśli z ludźmi myślącymi podobnie;
  • nieznający tradycyjnych modlitw i praktyk religijnych.

Jako remedium na te bolączki oferujemy nasz blog, który zawiera: 

wykład teologii Tradycyjnej

Jako remedium na posoborową wersją katolicyzmu uniemożliwiającą spójne myślenie i życie prezentujemy fachowy wykład teologii tradycyjnej w oparciu o dawne podręczniki, źródła i literaturę przedmiotu. Aby zrozumieć, przejrzeć i móc przekazać innym!

wymiana myśli i Trosk

Jako remedium na osamotnienie tradycyjnych katolików, którzy muszą odrzucić część posoborowej tradycji dla ocalenia Tradycji oferujemy możliwość komentowania lub wypowiedzi na forum. Napotkać u nas można wspólnotę ludzi myślących podobnie, której można się pożalić i poradzić, oraz zadać pytanie teologowi fachowcowi. Wyjście z milczenia, to często wyjście z kryzysu.

Informacje i polemika

Jako remedium na samocenzurę mediów katolickich, które przemilczają i wybielają rzeczywistość podajemy informacje trudno dostępne gdzie indziej, z akcentem na informacje, nie na skandal. "Prawda was wyzwoli" (J 8, 32 ), a Kościół Walczący nie ucieka od ziemskiej rzeczywistości.

Modlitwa wstawiennicza

Jako remedium na duchową posuchę modlimy się za siebie i jesteśmy dosyć w tym dosyć skuteczni. Prezentujemy też dawno zapomniane modlitwy i praktyki, przetłumaczone z dawnych Rituale, które okazują się bardzo pomocne i skuteczne. Wszyscy doświadczamy tego, że to, co dawne działa i buduje, czego o tym, co nowe niestety powiedzieć nie można.

Sprawdź zawartość

Nasze archiwum

Wybierz plan subskrypcji

Pełen dostęp do aktualnych wpisów, do archiwów, do komentarzy i innych usług dostępny jest dla subskrybentów. Wybierając subskrypcję automatyczną otrzymujesz 7 dniowy zniżkowy okres próbny, w którym możesz zapoznać się z naszymi treściami. Nasze subskrypcje można odnowić, zakończyć lub zawiesić.  Zapraszamy!

Miesięczna

Indywidualna

29,90 zł

7 dniowy zniżkowy okres próbny
Subskrybuj

Roczna

Indywidualna

299 zł

7 dniowy zniżkowy okres próbny
Subkskrybuj

Rodzinna miesięczna

Do 6 osób

49,90 zł

7 dniowy zniżkowy okres próbny
Subskrybuj

Rodzinna roczna

Do 6 osób

499 zł

7 dniowy zniżkowy okres próbny
Subskrybuj

Przelewem za 3 Miesiące

Indywidualna

90,00 zł

Ustaje automatycznie, przyłączenie przez administratora
Subskrybuj

Przelewem za 6 Miesiący

Indywidualna

180,00 zł

Ustaje automatycznie, przyłączenie przez administratora
Subskrybuj

Przelewem za 12 Miesięcy

Indywidualna

330,00 zł

Ustaje automatycznie, przyłączenie przez administratora
Subskrybuj

Często ZaDawane Pytania (FAQ)

Odpowiedzialnym za treści  Tradycja i wiara jest Dr. Tomasz Klibengajtis: teolog (mgr – KUL 1993), filolog klasyczny (dr – UW 2002) i filozof religii (cand. hab. WWU Münster) – wytrwale podpisujący protesty akademickie przeciwko papieżowi Franciszkowi własnym imieniem i nazwiskiem. Wykładowca akademicki w różnych krajach i na różnych uczelniach. Publikacje naukowe w kraju i zagranicą, wystąpienia na konferencjach naukowych. Od roku 2007 mieszka w Niemczech, w roku 2011 otworzył przewód habilitacyjnego na Wydziale Teologii Katolickiej uniwersytetu w Münster, w roku 2012 odkrył Tradycję, a od roku 2014 uświadomił sobie, że ze swoimi obecnymi poglądami nigdzie na świecie pracy w teologii akademickiej nie znajdzie, a poglądów zmieniać nie będzie. I tak wyposażony rozległą wiedzą różnych dziedzin pracuje zarobkowo w innym zawodzie, a prowadząc ten blog planuje utworzenie uczelni katolickiej online, bo ktoś tę wiedzę w systematyczny i akademicki sposób przekazać musi, a mało kto kompetencje naukowe, nadprzyrodzoną wiarę, tradycyjne poglądy oraz odwagę głoszenia ich posiada.

Kawaler, bez nałogów.

Ponieważ niniejszy blog stanowi pierwszy etap szerszej działalności, która musi sama siebie finansować, zapewniać edukację jednym, a utrzymanie innym. Jeśli czytelnicy nie będą wspierać tych, którzy im tę wiedzę przekazują, nikt im żadnej wiedzy nie przekaże. Celem tego projektu jest nie tylko informacja, ale i przemiana życia, która zawsze łączy się z trudem, jeśli natomiast ktoś chce mieć wszystko za darmo, to znaczy to, że nigdy żadnego trudu nie podejmie. A ile warte jest Twoje zbawienie i droga do niego?

Z pewnością nie, bo nie każdy sobie pewne pytania zadaje i konkretnych rozwiązań szuka. Większość katolików uważa, że wszystko im się od Pana Boga należy, winni są inni, oni są lepsi, a dzięki lekturze objawień prywatnych sądzą, że kiedyś wszystko samo się odmieni. Uważamy, że to lenistwo fizyczne, intelektualne oraz diabelska iluzja krzewiona w posoborowiu.  Katolicyzm to naszym zdaniem Kościół Walczący, walka i ciężki woluntaryzm. Chcemy zapewnić sobie duchowe przetrwanie w ciężkich czasach i niejeden odnajdzie w naszych materiałach odpowiedzi, na pytania, które stawiał sobie przez całe życie.

Piszący te słowa w roku 2014 został teologicznym ekspertem, potem autorem, a potem prowadzącym blog W obronie Tradycji i Wiary. Blog ten został w połowie 2017 zamknięty dla ogółu po tym, jak okazało się, że jedynie pół promila (0,015%) czytelników wspiera finansowo jego działalność. Pomysł rozpoczęcia działalności gospodarczej przyszedł nieoczekiwanie w lutym 2018 po odmówieniu nowenny do Matki Boskiej Pomyślności (Our Lady of Good Success), która jest patronką tego przedsięwzięcia oraz firmy Mavientura Projects – naszego wydawcy. Mavientura to kombinacja imienia Maria i hiszpańskiego słowa ventura – „powodzenie, sukces”, co stanowi nawiązanie do hiszpańskiej nazwy Matki Bożej Pomyślności – Nuestra Señora del Buen Suceso. Piszący te słowa prowadzi to dzieło w posłuszeństwie rozeznanej woli Boże oraz w przekonaniu, że nikt oprócz niego tego nie zrobi, bo się na tak szalony pomysł nie odważy. Ale Pan Bóg wraz z krzyżem daje siłę i łaskę do dźwigania go.

Jesteśmy zainteresowani współpracą z autorami, tłumaczami, korektorami, ogłoszeniodawcami, a w późniejszym terminie z wykładowcami, by móc obsadzić wszystkie kursy i przedmioty. Wszelka pomoc jest mile widziana.

W razie zapytań biznesowych prosimy o Kontakt

Świadectwa czytelników

"Blog zawiera treści całkowicie niedostępne w polskojęzycznym Internecie, zarówno jeśli chodzi o wybór zagadnień jak i pogłębiony i rzetelny sposób ich przedstawienia. Dzięki blogowi z niemałym zaskoczeniem i zachwytem codziennie od kilku już lat odkrywam, jak logiczną i piękną nauką jest tradycyjna teologia. Polecam każdemu, kto pragnie rozwijać się duchowo."
Czytelniczka z Kujawsko-Pomorskiego
Ekonomistka
„Szukanie prawdy i podążanie za nią zawsze było priorytetem dla mnie, więc kiedy „przypadkiem” odkryłem blog zacząłem go z coraz większą intensywnością czytać. Im dłużej to robiłem tym bardziej uświadamiałem sobie jak bezcenna jest wiedza przekazywana przez Redakcję na blogu. Na dziesiątki przeczytanych książek i wysłuchanych kazań to właśnie z bloga WOTIW posiadam zdecydowaną większość profesjonalnej wiedzy. I tak dzięki niej udało mi się wyzwolić i odżegnać od błędów: FSSPX, sedewakantyzmu, fałszywego obrazu małżeństwa, kremówkowej pobożności i wielu innych. Z ważniejszych rzeczy poznałem prawdziwą duchowość oraz istnienie innej drogi życiowej poza małżeństwem i stanem duchownym oraz jej sens. Treści przekazywanej na blogu wiedzy ujęły mnie logiką i racjonalnością, zaś sposób jej przekazania bezkompromisowością w dążeniu do ukazania prawdy. Dzięki temu wszystkiemu dziś mam wiedzę i siłę do trzymania się prawdy i konsekwentnego dążenia do świętości, czyli nieustannej walki ze sobą, światem i diabłem.”
Czytelnik z Małopolski
Student
" [...] Treści głęboko tradycyjne i bardzo unikalne - niedostępne na żadnych innych portalach internetowych.[...] wiele ciekawych wpisów. Wiele z [nich] czerpało treści z opracowań występujących jedynie w języku łacińskim, które były tłumaczone przez Redakcję bloga. Cenną cechą bloga jest fakt, iż teksty dawne pisane w innych epokach Redakcja potrafi bardzo trafnie przełożyć na nasze czasy. Dzięki tej lekturze bardzo pogłębiłem swoją wiarę. Ponadto oprócz lektury samych wpisów można na blogu zadać [...] pytania dotyczące wiary. Ponieważ Redakcja bloga posiada dużą wiedzę teologiczną można uzyskać cenne porady. [...] dzięki lekturze i [...] komentarzom Redakcji bardzo pogłębiłem życie w czystości według mojego stanu. Jestem bardzo wdzięczny Opatrzności Bożej, że trafiłem na blog "W obronie Tradycji i Wiary" i że dzięki temu mogłem bardzo pogłębić swoje życie modlitewne i duchowe."
Czytelnik z Mazowsza
Specjalista ds. sprawozdawczości finansowej
"Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo"
Jillie Tempest
Developer

Podziel się:

Like this:

Like Loading...
en_USEnglish
×
×

Cart

%d bloggers like this: