Ten post ma 14 komentarzy

 1. Efati

  I teraz wyobraźcie sobie Pana Mariusza ślęczącego godzinami nad skanerem, starannie przekładającego każdą z tysiąca sześćdziesięciu stron tej pozycji. Szacun!

  Książka jest pięknie złożona. Jak stary brewiarz. Bardzo lubię te stare pozycje. Zadziwiające jest to, że bez pomocy komputerów udawało się kiedyś zrealizować tak duże projekty i to wielojęzyczne!

  1. mariuszjerzy

   @ Efati

   Bardzo dziękuję za dobre słowo. Rzeczywiście mozolna to była praca … z czasów kiedy starałem się o Chrzest w Starym Rycie 🙂

   1. Traditio et Fides

    Bardzo Pan dzielny. Nic dziwnego, że Pana gryzie

   2. mariuszjerzy

    @wobronietradycjiiwiary

    Bardzo Redakcji dziękuję za słowa wsparcia. Trzeba przyznać, że gryzie i to często. Jest to mocno zniechęcające. Stąd dziękuję Redakcji za dzielenie się również swoimi doświadczeniami. To bardzo pomaga, aby się nie zniechęcić.

 2. @ mariuszjerzy

  To gryzienie trzeba traktować jak blizny „prawdziwego mężczyzny”, jak walczy, bo obrywa. Sam sobie to mówię, bo człowiek się zniechęca.

 3. Dałem Rituale na glorię po

  niemiecku
  litewsku
  rosyjsku

  po polsku też.

  Niech ma za to gryzienie Pańskiej osoby. Z pewnością ktoś skorzysta.

  Kazałem się na niemieckiej glorii czytelnikom za Pana modlić, na blogu też. A niemieckie to jest solidne, więc się pomodli :)))

  Ja się też modlę. Tyle Pan robi i tak dobrze. Żona powinna być dumna. Mam nadzieję, że jest….

  1. mariuszjerzy

   @wobronietradycjiiwiary

   Bardzo Redakcji dziękuję. Szczególnie za zamieszczenie Rituale na glorii. Cieszę się, że moje mozolne skanowanie przyniesie korzyść innymi. Aby jak najwięcej osób się uświęciło. Czasem czuję niemoc, że nie mogę więcej zrobić dla rozszerzenia Tradycji … a jednak dzięki naszym wspólnym wysiłkom na blogu WOTIW można coś zrobić dla Tradycji. Wielka to dla mnie radość.

  2. mariuszjerzy

   @wobronietradycjiiwiary

   Również bardzo dziękuję za modlitwę. Naprawdę razem z żoną czujemy, że jesteśmy otaczani modlitwą. Serdeczne Bóg zapłać!

 4. monikateresa2017

  Najbardziej gryzło przed utworzeniem Róży Różańcowej. Około dwóch tygodni. Już myślałam, że się nie skończy.
  Dwa dni temu upadłam dotkliwie z obrażeniami.Wiedziałam, że coś dobrego będzie się działo. Nawet nie wiedziałam o RITUALE ROMANUM. Ciężko mi po tym klękać ponieważ zdarłam kolano.
  Bolała mnie też druga noga. Bolała do wczorajszego popołudnia.
  Mówię mężowi, że olej Św. Charbela i modlitwa pomogły a on pokazał mi jaki zrobił wpis oraz komentarze na blogach.
  Dziękuję za modlitwę.
  Bardzo pomaga w zmaganiach szczególnie mojemu mężowi ale także i mi.

 5. mariuszjerzy

  Chciałem przekazać informację dla wszystkich uczestników blogu WOTIW, że dzięki pomocy uczestnika blogu niemieckiego udało się stworzyć bardziej zoptymalizowane wersje plików zawierających RITUALE ROMANUM – ECCLESIIS POLONIAE. Nowe pliki można ściągnąć poprzez dodatkowe linki, które zamieściłem na końcu powyższego wpisu.

  Dostępne są dwie nowe wersje zoptymalizowanych plików. Wersja PDF zajmująca już nie 875MB ale 147MB oraz wersja DJVU, która ma tylko 18MB, co jest niesamowite! Około 1060 stron Rituale w tak małym pliku jest naprawdę imponujące. Można tą wersję przesłać nawet mailem 🙂

  Oczywiście pliki zoptymalizowane mają troszkę gorszą jakość w stosunku do PDF w wersji pierwotnej, ale różnica nie jest duża.

  1. Efati

   Wow, świetny wynik! To już wiemy dlaczego sedewakantyści używają formatu DJVU 😉
   Jeśli ów czytelnik nie miałby nic przeciwko, to z chęcią poznałbym metodę, którą się posłużył. Może być bezpośrednio do mnie.

   1. mariuszjerzy

    @ Efati

    Nie ma problemu. Prześlę kontakt na e-mail.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Tradycyjne książki katolickie – RITUALE ROMANUM – ECCLESIIS POLONIAE

Corot_Monk_Reading_Book_1

Kolejną książką, którą chciałem zaproponować uczestnikom blogu WOTIW to „RITUALE ROMANUM – ECCLESIIS POLONIAE”. Jest to pozycja, która według mojej wiedzy nie jest dostępna w Internecie. Co ciekawe w odniesieniu do tej wersji Rituale Romanum to fakt, że książka jest napisana w kilku językach (między innymi po łacinie, po polsku, po niemiecku, po francusku) i może służyć jako pomoc jeżeli występuje konieczność przetłumaczenia fragmentów na inny język.

„RITUALE ROMANUM – ECCLESIIS POLONIAE” można ściągnąć z poniższego linku. Ponieważ jest to pozycja obszerna (ponad 1000 stron), stąd plik PDF jest dość duży (ponad 800MB) i trzeba przewidzieć odpowiednią ilość miejsca na ściągnięcie tego pliku.

Rituale Romanum

Poniżej link umożliwiający ściągnięcie „RITUALE ROMANUM – ECCLESIIS POLONIAE” – plik PDF w najlepszej jakości (875MB)

RITUALE ROMANUM – ECCLESIIS POLONIAE (PDF)


Poniżej link umożliwiający ściągnięcie „RITUALE ROMANUM – ECCLESIIS POLONIAE” – plik PDF w wersji zoptymalizowanej (147MB)

RITUALE ROMANUM – ECCLESIIS POLONIAE (PDF)


Poniżej link umożliwiający ściągnięcie „RITUALE ROMANUM – ECCLESIIS POLONIAE” – plik DJVU w wersji zoptymalizowanej (18MB)

RITUALE ROMANUM – ECCLESIIS POLONIAE (DjVu)

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: