Ten post ma 7 komentarzy

 1. annajudyta

  @ mariuszjerzy i @ Traditio
  Nagrania Psalmow są doskonałe. Tempo czytania bardzo dobre jak dla mnie. Słowa wymawiane są naturalnie i wyraźnie. Jeden i drugi Psalm czytałam razem z Czytaczem:) i była to przyjemność, a nieprzyjemności dla wrogów, mam nadzieję.
  Świetna kooperacyjna robota.
  Dziekuje:)

 2. Na pohybel demonom i komunie też.. Głos mam bardzo wymęczony, ale Pan mariuszjerzy zawsze przesyła te projekty w takiej chwili, gdzie ledwie trzymam się na nogach. Myślę jednak, jak teraz tego nie zrobię, to znowu się odłoży …

 3. Hanna

  Przyda się bardzo, spróbuję dzisiaj nieco się demonom odgryźć. A co!

 4. mariuszjerzy

  @ annajudyta

  > Nagrania Psalmow są doskonałe. Tempo czytania bardzo dobre jak dla mnie. Słowa wymawiane są naturalnie i wyraźnie. Jeden i drugi Psalm czytałam razem z Czytaczem:) i była to przyjemność, a nieprzyjemności dla wrogów, mam nadzieję. Świetna kooperacyjna robota.

  Muszę tutaj wspomnieć, że całość wypadła tak dobrze, gdyż wiele zawdzięczamy pomocy uczestnika blogu Efati. Dzięki cennym poradom kolegi Efati nauczyłem się obsługi programu Audacity. Dzięki temu oprogramowaniu mogłem oczyścić pierwotne nagranie z ewentualnych szumów. Mogłem usunąć powtórzenia, które czasem zdarzają się przy czytaniu (trzeba przyznać, że w przypadku Redakcji powtórzenia są bardzo rzadkie). No i co najważniejsze mogłem delikatnie zmniejszyć tempo nagrania bez zmiany głosu Redakcji (bez zmiany głosu na grobowy 🙂 … jak w moim przypadku pierwszych prób nagrywania czytania Walki Duchowej … wtedy jeszcze kiepsko radziłem sobie z programami do obróbki dźwięku). Niesamowite ile to się można nauczyć przygotowując coś dla blogu WOTIW 🙂

  1. Efati

   Tak, obróbka audio to bardzo ciekawa działka. Moja wiedza w tym temacie jest baardzo elementarna, ale już na amatorskim poziomie można uzyskać niekiedy spektakularne polepszenie jakości. To trochę jak z obróbką zdjęć (którą też się trochę zajmuję). Zdarza mi się nagrywać koncerty córek w szkołach muzycznych i stąd pojawiła się potrzeba zadbania o jakość nagrań.
   Nie byłoby jednak co obrabiać, gdyby najpierw nie nagrała tego Redakcja!
   Panie Mariuszu, polecam również filtr compressor (chyba, że był już w użyciu).

   1. mariuszjerzy

    @ Efati

    Filtr compressor nie był w użyciu. Bardzo dziękuję za kolejną wskazówkę 🙂 … i jak coś jeszcze można zastosować to chętnie się dowiem 🙂 … w końcu ja też jeszcze amator 😉

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Psalmy Wielkiego Egzorcyzmu (Psalmy złorzeczące) – Psalm 34

Psalmy


Psalmus 34

Júdica, Dómine, nocéntes me, expúgna impugnántes me. Apprehénde arma et scutum: et exsúrge in adjutórium mihi. Effúnde frámeam, et conclúde advérsus eos, qui persequúntur me: dic ánimæ meæ: Salus tua ego sum. Confundántur et revereántur, quæréntes ánimam meam. Avertántur retrórsum, et confundántur cogitántes mihi mala. Fiant tamquam pulvis ante fáciem venti: et Ángelus Dómini coárctans eos. Fiat via illórum ténebræ et lúbricum: et Ángelus Dómini pérsequens eos. Quóniam gratis abscondérunt mihi intéritum láquei sui: supervácue exprobravérunt ánimam meam. Véniat illi láqueus, quem ignórat: et cáptio, quam abscóndit, apprehéndat eum: et in láqueum cadat in ipsum. Ánima autem mea exsultábit in Dómino: et delectábitur super salutári suo. Omnia ossa mea dicent: Dómine, quis símilis tibi? Erípiens ínopem de manu fortiórum ejus: egénum et páuperem a diripiéntibus eum. Surgéntes testes iníqui, quæ ignorábam interrogábant me. Retribuébant mihi mala pro bonis: sterilitátem ánimæ meæ. Ego autem cum mihi molésti essent,  induébar cilício. Humiliábam in jejúnio ánimam meam: et orátio mea in sinu meo convertétur. Quasi próximum, et quasi fratrem nostrum, sic complacébam: quasi lugens et contristátus, sic humiliábar. Et advérsum me lætáti sunt, et convenérunt: congregáta sunt super me flagélla, et ignorávi. Dissipáti sunt, nec compúncti, tentavérunt me, subsannavérunt me subsannatióne: frenduérunt super me déntibus suis. Dómine, quando respícies? restítue ánimam meam a malignitáte eórum, a leónibus únicam meam. Confitébor tibi in ecclésia magna, in pópulo gravi laudábo te. Non supergáudeant mihi qui adversántur mihi iníque: qui odérunt me gratis et ánnuunt óculis. Quóniam mihi quidem pacífice loquebántur: et in iracúndia terræ loquéntes, dolos cogitábant. Et dilatavérunt super me os suum: dixérunt: Euge, euge, vidérunt óculi nostri. Vidísti, Dómine, ne síleas: Dómine, ne discédas a me. Exsúrge et inténde judício meo: Deus meus, et Dóminus meus in causam meam. Júdica me secúndum justítiam tuam, Dómine, Deus meus, et non supergáudeant mihi. Non dicant in córdibus suis: Euge, euge, ánimæ nostræ: nec dicant: Devorávimus eum. Erubéscant et revereántur simul, qui gratulántur malis meis. Induántur confusióne et reveréntia qui magna loquúntur super me. Exsúltent et læténtur qui volunt justítiam meam: et dicant semper: Magnificétur Dóminus qui volunt pacem servi ejus. Et lingua mea meditábitur justítiam tuam, tota die laudem tuam.

Glória Patri et Fílio * et Spirítui Sancto.
Sicut erat in princípio, et nunc et semper, * et in sǽcula sæculórum. Amen.

Psalm 34

Wystąp, Panie, przeciw tym, co walczą ze mną, uderz na moich napastników! Pochwyć tarczę i puklerz i powstań mi na pomoc. Rzuć włócznią i toporem na moich prześladowców; powiedz mej duszy: «Jam twoim zbawieniem». Niech się zmieszają i niech się zawstydzą ci, co na życie me czyhają; niech się cofną zawstydzeni ci, którzy zamierzają mi szkodzić. Niech będą jak plewy na wietrze, gdy będzie ich gnał anioł Pański. Niech droga ich będzie ciemna i śliska, gdy anioł Pański będzie ich ścigał. Bez przyczyny bowiem zastawili na mnie sieć swoją, bez przyczyny dół kopią dla mnie. Niech przyjdzie na nich zagłada niespodziana, a sidło, które zastawili, niech ich pochwyci; niechaj sami wpadną w dół, który wykopali. A moja dusza będzie radować się w Panu, będzie się weselić z Jego ratunku. Wszystkie moje kości powiedzą: «Któż, o Panie, podobny do Ciebie, który wyrywasz biedaka z mocy silniejszego, z mocy grabieżcy – [biedaka] i nędzarza». Powstają fałszywi świadkowie, pytają o to, czego nie wiem. Płacili mi złem za dobro, czyhali na moje życie. A ja, gdy chorowali, wór przywdziewałem, umartwiałem się postem i moja modlitwa wracała do mojego łona, jak po stracie przyjaciela czy brata. Chodziłem jak w żałobie po matce sczerniały i pochylony. Lecz kiedy się chwieję, z radością się zbiegają, przeciwko mnie się schodzą obcy, których nie znałem, szarpią mnie bez przerwy, napastują i szydzą ze mnie, zgrzytając przeciw mnie zębami. Jak długo, Panie, będziesz na to patrzeć? Wyrwij moje życie tym, co ryczą, lwom – moje jedyne dobro! Będę składał Ci dzięki w wielkim zgromadzeniu, będę Cię chwalił wśród licznego ludu. Niech wrogowie zakłamani nie cieszą się ze mnie; nienawidzący mnie bez powodu mrugają oczami. Bo nie mówią o tym, co służy pokojowi, a dla spokojnych w kraju obmyślają zdradliwe plany. I otwierają przeciw mnie swe usta, wołają: «Ha, ha, ha, widzieliśmy na własne oczy!» Widziałeś, Panie, zatem nie milcz, o Panie, nie bądź ode mnie daleko! Przebudź się, wystąp w obronie mego prawa, w mojej sprawie, mój Boże i Panie! Osądź mnie, Panie, Boże mój, w Twej sprawiedliwości; niech się nie cieszą oni nade mną. Niech nie pomyślą w swym sercu: «Ha, tegośmy chcieli!» Niechaj nie powiedzą: «Otośmy go pożarli». Niech się zmieszają i wszyscy razem zawstydzą, co się cieszą z moich nieszczęść; niech się okryją wstydem i wzgardą, którzy przeciwko mnie się podnoszą. A sprzyjający mej sprawie niech się radują i cieszą, i mówią zawsze: «Wielki jest Pan, który chce pomyślności swojego sługi». A język mój będzie głosił Twoją sprawiedliwość i nieustannie Twą chwałę.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.


Psalm 34 – plik MP3


Wielki Egzorcyzm (PDF)

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: