Ten post ma 11 komentarzy

 1. A tutaj trochę dalszych informacji „elialogicznych” https://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=9546.0

  Np.
  http://www.cattoliciromani.com/35-la-casa-del-sondaggio/5827-fra-elia-umbria-presunti-miracoli-e-stigmate-cosa-ne-pensate?p=1293838&ampviewfull=1#post1293838

  „(…) Istnieją liczne Kurie, które wyrazili negatywny wpływ na jego osobę i jego pracę. Kuria Diecezjalna w Weronie 5 października 2004 ogłosiła, że pan Elia Cataldo nie jest mnichem, był nowicjuszem w klasztorze kapucynów w prowincji Bergamo, ale został zwolniony Jest wiele innych osobliwości, badając osobowość pana Cataldo, samozwańczego „Brata” Eliasza.
  Jak to, ze jego Anioł Stróż to Lechitiel. W chrześcijaństwie nie mówi się o nim; wręcz przeciwnie, to w środowisku okultystyczno – demonicznym – New Age jest dobrze znane to imię. na końcu pisze też, że jego „nauki” brata Elia Cataldo są obarczone błędami teologicznymi, podane sa przykłady z jego ksiażek. (…)”

  Ten dokument biskupa z Kurii Diecezjalnej w Weronie z 2004 r.

  Nic nowego pod słońcem. Diabeł jest nie tylko nudny, ale i banalny.

   1. janietojanie

    Jezuicki portal Deon wyjaśnia – brat Elia je zrobił na wyraźne polecenie „Pana Jezusa”.

   2. Traditio et Fides

    Ech….i ma swojego anioła Lechitiela. Może to Wałęsa? Elia, nie Deon.\
    I kiedyś była od tego inkwizycja, by ziarno od plewy oddzielać. A każdy biskup może zadzwonić do rodzinnej diecezji i zapytać. Widać tego nie robią, albo robią i robią swoje, bo ludzie przyjdą i na tace dadzą. Smutne to i śmieszne zarazem.

    I może dla kogoś taki Fra Elia będzie przez krótki czas dowodem na istnienie Boga lub prawdziwości katolicyzmu, a potem się to wszystko załamie wraz z wiarą jednostki.

 2. janietojanie

  Nisko nas zły duch ceni, skoro takie prymitywne sposoby zwodzenia wymyśla. Ale z drugiej strony – tłumy na takich wydarzeniach świadczą o tym, że trochę racji jednak ma. Na Redakcję i Czytelników musi sobie jednak coś bardziej wyrafinowanego przygotowywać…

  1. Uważajmy, byśmy nie upadli. Na nas zastawia inne sidła.
   Właśnie wczoraj ukończyłem coś, co będzie pierwszym krokiem do czegoś i wczoraj dowiedziałem się czegoś bardzo negatywnego odnośnie zgromadzenia siostry, a w niedzielę był Fra Elia. Jakoś staram to sobie poukładać. Diabeł jest sprytny.

   1. janietojanie

    Dokładnie to miałam na myśli.

   2. janietojanie

    To, że się nie nabieram na takie prymitywne zagrywki, nie znaczy że nie nabiorę się na coś jeszcze gorszego.

 3. Oksana

  Gdyby ten tekst się ukazał na siostrzanej stronie ( rodzina, ach rodzina…) to wyskoczyło by sie tam pazurami na autora.Gdyby w Średniowieczu, to zbawienna Św Inkwizycja i po sprawie. Lecz w czasach lgbt wszystko przejdzie, tylko normalność nie przejdzie. Mnie się na fb oberwało od katolików tradycjonalistów, że lgbt piszę małymi literami, to co się dziwić, że diabeł ma nas za durniów. Na własne życzenie 🙂

  1. Tak, siostrzana strona Fra Elia popiera. Te jego konferencje na youtubie też są strasznie banalne. U nas było przynajmniej krótko. Może WE zadziałał? Jak można takie bzdury poważnie traktować? Tam nawet herezji nie ma, tylko słodkawe banały. Ech..

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Msza z Bratem Elia

Chociaż trudno w to uwierzyć, to piszący te słowa przeżył dzisiaj 12.05.2019 mszę o 7 rano w obecności domniemanego stygmatyka włoskiego Fra Elia. Jak to tego doszło? Do autora napisała siostra, że Fra Elia jest…

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć tę zawartość.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: