Aktualne modlitwy odpustowe (31-35)

Fra_Angelico_024

Podajemy kolejne, aktualne modlitwy odpustowe. Odmawiając je:

  • z intencją pozyskania odpustu,
  • w duchu skruszonym

można pomniejszyć swoje kary doczesne za wyspowiadane grzechy lub też pomóc duszom w czyśccu cierpiących zdobywając dla nich te odpusty. Zatroszczmy się sami za życia o nasze miejsce w czyśccu, bo nie wiemy, czy po naszej śmierci ktoś to za nas zrobi.

Modlitwy odpustowe

31. Odmówienie modlitwy:

Maryjo, Matko łaski, Matko miłosierdzia. Broń mnie od wroga i przyjmij w godzinę śmierci – odpust cząstkowy.

32. Odmówienie modlitwy: Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo (modlitwa św. Bernarda) – odpust cząstkowy.

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

33. Odmówienie Psalmu 51(50): Zmiłuj się… – odpust cząstkowy.

Psalm 51

Zmiłuj się Boże nade mną, w ogromie swej miłości zgładź moją nieprawość obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego uznaję bowiem nieprawość moją a grzech mój jest zawsze przede mną urodziłem się obciążony winą i jako grzesznika poczęła mnie matka przeciwko Tobie samemu zgrzeszyłem i uczyniłem co złe jest w Twoich oczach dlatego okazujesz się sprawiedliwy w Twoich wyrokach i prawy w swoim sądzie oczyść mnie hyzopem a stanę się czysty obmyj mnie a nad śnieg wybieleję spraw bym odczuł radość i wesele rozradują się kości, które skruszyłeś odwróć swój wzrok od moich grzechów i zmaż wszystkie moje przewinienia.

Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha nie odrzucaj mnie od swego oblicza i nie odbieraj mi Świętego Ducha Twego przywróć mi radość z Twojego zbawienia i odnów we mnie ducha ofiarnego będę błądzących nauczał dróg Twoich i wrócą do Ciebie grzesznicy uwolnij mnie od krwi, Boże mój zbawco język mój będzie sławić Twoją sprawiedliwość Panie, otwórz wargi moje a usta moje będą głosić Twoją chwałę ofiarą bowiem Ty się nie radujesz a całopalenia, choćbym dał, nie przyjmiesz moją ofiarą dla Boga jest duch skruszony pokornym sercem Ty, o Boże nie wzgardzisz okaż Syjonowi łaskę swej miłości odbuduj mury Jeruzalem zmiłuj się Boże nade mną zmiłuj się w swoim miłosierdziu

34. Uczestnictwo w publicznie odprawianej nowennie przed Bożym Narodzeniem, Zesłaniem Ducha Świętego i Niepokalanym Poczęciem – odpust cząstkowy.

35. Posługiwanie się przedmiotami pobożności (krucyfiksem, krzyżem, różańcem, szkaplerzem, medalikiem), jeśli są pobłogosławione przez Papieża, ewentualnie przez biskupa – odpust zupełny, jeśli w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, odmówimy wyznanie wiary (jakąkolwiek formułę); natomiast posługując się tymi przedmiotami pobłogosławionymi przez kapłana lub diakona – odpust cząstkowy.

Nasze subskrypcje

Miesięczna

Indywidualna

29,90 zł

7 dniowy bezpłatny okres próbny
Subskrybuj

Roczna

Indywidualna

299 zł

7 dniowy bezpłatny okres próbny
Subkskrybuj

Rodzinna miesięczna

Do 6 osób

49,90 zł

7 dniowy bezpłatny okres próbny
Subskrybuj

Rodzinna roczna

Do 6 osób

499 zł

7 dniowy bezpłatny okres próbny
Subskrybuj

Przelewem za 3 Miesiące

Indywidualna

90,00 zł

Ustaje automatycznie, przełączenie przez administratora
Subskrybuj

Przelewem za 6 Miesiący

Indywidualna

180,00 zł

Ustaje automatycznie, przełączenie przez administratora
Subskrybuj
error: Content is protected !!
×
×

Koszyk

%d bloggers like this: